تبلیغات
بنیان مرصوص - اقتصاد مقاومتی و برنامه رئیس جمهور آینده
 
بنیان مرصوص
بنیان مرصوص یعنی بناهای پولادین
درباره وبلاگ


اعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذینَ یُقاتِلُونَ فی سَبیلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ.
این وبلاگ با هدف تبین و توضیح علمی پایه های اساسی ولایت فقیه انتشار گردیده است.

مدیر وبلاگ : کلانکش
نویسندگان
[]
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR كلیپ صوتی «اقتصاد مقاومتی و برنامه رئیس جمهور آینده» را منتشر كرد.
این كلیپ صوتی شامل بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیرامون اقتصاد مقاومتی و برنامه‌ی رئیس جمهور آینده است.

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/home/rect-1-n.gif بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب اسلامی كه در این كلیپ می‌شنوید:
روزمرّه فكر كردن در مسائل اقتصادى، مضر است؛ تغییر سیاستهاى اقتصادى به طور دائم، مضر است - در همه‌ى بخشها، بخصوص در اقتصاد - تكیه كردن بر نظرات غیر كارشناسى، مضر است؛ اعتماد كردن به شیوه‌هاى تزریقىِ اقتصادهاى تحمیلى شرق و غرب، مضر است. سیاستهاى اقتصاد باید سیاستهاى «اقتصاد مقاومتى» باشد - یك اقتصاد مقاوم - باید اقتصادى باشد كه در ساخت درونىِ خود مقاوم باشد، بتواند ایستادگى كند؛ با تغییرات گوناگون در این گوشه‌ى دنیا، آن گوشه‌ى دنیا متلاطم نشود؛ این چیزها لازم است. رئیس جمهورى كه میخواهد این كشور بزرگ را اداره كند، این راه پرافتخار را به كمك مردم و براى مردم طى كند، باید اینچنین خصوصیاتى داشته باشد. رابعاً باید تهذیب اخلاقى داشته باشد؛ نپرداختن به حواشى. اینها چیزهاى لازمى است. بنده توصیه‌ام به همه‌ى دولتها همیشه همین بوده است. میدانید من از دولتها و از رؤساى جمهور در طول این سالهاى متمادى همواره حمایت كردم؛ توصیه هم كردم، در موارد متعدد و زیادى از آنها توضیح هم خواستم. تكیه این بوده است كه براى مردم هزینه درست نكنند، مشكل درست نكنند، دغدغه‌آفرینى نكنند، مردم را دچار تشویش و نگرانى نكنند؛ البته وعده‌ى بیخود و بى‌مبنا هم ندهند، درِ باغ سبزهاى بى‌منطق هم باز نكنند؛ منطقى، معقول، منطبق با واقعیت و با توكل به خداى متعال حركت را پیش ببرند؛ ان‌شاءاللَّه در آینده  هم باید همین جور باشد.
بیانات در دیدار كارگران و فعالان بخش تولید كشور ۱۳۹۲/۰۲/۰۷

خوشبختانه كشور در حال پیشرفت است - با قطع نظر از آمارهائى كه خود ما میدهیم - رصدكنندگان جهانى هم همین را میگویند؛ آنها هم تصدیق میكنند كه كشور از جهات مختلف در حال پیشرفت است. البته بعضى‌‌ها توهّماتى میكنند، كه توهّمات درستى نیست؛ ناشى از ارزیابى درستى نیست.
به نظر من عمده‌‌ى مشكلات، آن چیزى است كه مربوط به معیشت قشرهاى متوسط و ضعیف جامعه است. این ناشى از چیست؟ من اینجا نمیخواهم تحلیل كنم. قطعاً یك ضعفهائى وجود دارد؛ آن ضعفها را انسان با خود مدیران در میان میگذارد. هیچ لزومى ندارد كه كسانى كه دستى به میكروفن و به منبر و به اینها دارند، بنا كنند ضعفها را شمارش كردن؛ چون بیان ضعفها در فضاى عمومى، مشكلى را حل نمیكند. اگر ضعفى وجود دارد، باید به خود آن كسى كه داراى ضعف است، این را گفت؛ اما آثار و نتائج آن ضعفها خب چرا، مشهود است؛ آنها را انسان میتواند مطرح كند.
آنچه كه به نظر من مهم است، این است كه براى قشرهاى ضعیف، مشكلات اقتصادى‌‌اى وجود دارد؛ این را باید برطرف كنید. حالا بخشى از این مشكلات، ناشى از تورم است. ما در كشور كمبود كالا نداریم؛ خوشبختانه كالاهاى گوناگونِ مورد نیاز مردم در كشور فراوان یافت میشود؛ لیكن مسئله‌‌ى گرانى و كاهش قدرت خرید وجود دارد؛ این را باید علاج كنید؛ این به عهده‌‌ى بخشهاى مختلف اقتصادى است؛ یعنى هم بخشهاى ستادىِ اقتصادى، هم بخشهاى عملیاتىِ اقتصادى - مثل وزارت صنعت و معدن و تجارت، وزارت جهاد كشاورزى، بخشهاى دیگر - كه باید به طور جد ان‌‌شاءالله این را دنبال كنند.
اینكه ما «اقتصاد مقاومتى» را مطرح كردیم، خب، خود اقتصاد مقاومتى شرائطى دارد، اركانى دارد؛ یكى از بخشهایش همین تكیه‌‌ى به مردم است؛ همین سیاستهاى اصل 44 با تأكید و اهتمام و دقت و وسواسِ هرچه بیشتر باید دنبال شود؛ این جزو كارهاى اساسى شماست. در بعضى از موارد، من از خود مسئولین كشور میشنوم كه بخش خصوصى به خاطر كم‌‌توانى‌‌اش جلو نمى‌‌آید. خب، باید فكرى بكنید براى اینكه به بخش خصوصى توانبخشى بشود؛ حالا از طریق بانكهاست، از طریق قوانین لازم و مقرراتِ لازم است؛ از هر طریقى كه لازم است، كارى كنید كه بخش خصوصى، بخش مردمى، فعال شود. بالاخره اقتصاد مقاومتى معنایش این است كه ما یك اقتصادى داشته باشیم كه هم روند رو به رشد اقتصادى در كشور محفوظ بماند، هم آسیب‌‌پذیرى‌‌اش كاهش پیدا كند. یعنى وضع اقتصادى كشور و نظام اقتصادى جورى باشد كه در مقابل ترفندهاى دشمنان كه همیشگى و به شكلهاى مختلف خواهد بود، كمتر آسیب ببیند و اختلال پیدا كند. یكى از شرائطش، استفاده از همه‌‌ى ظرفیتهاى دولتى و مردمى است؛ هم از فكرها و اندیشه‌‌ها و راهكارهائى كه صاحبنظران میدهند، استفاده كنید، هم از سرمایه‌‌ها استفاده شود.
بیانات در دیدار رئیس‌جمهوری و اعضاى هیئت دولت‌ ۱۳۹۱/۰۶/۰۲

من سال ۸۶ در صحن مطهر على‌بن‌موسى‌الرضا (علیه الصّلاة و السّلام) در سخنرانىِ اول سال گفتم كه اینها دارند مسئله‌ى اقتصاد را پیگیرى میكنند؛ بعد هم آدم میتواند فرض كند كه این شعارهاى سال حلقه‌هائى بود براى ایجاد یك منظومه‌ى كامل در زمینه‌ى مسائل اقتصاد؛ یعنى اصلاح الگوى مصرف، مسئله‌ى جلوگیرى از اسراف، مسئله‌ى همت مضاعف و كار مضاعف، مسئله‌ى جهاد اقتصادى، و امسال تولید ملى و حمایت از كار و سرمایه‌ى ایرانى. ما اینها را به عنوان شعارهاى زودگذر مطرح نكردیم؛ اینها چیزهائى است كه میتواند حركت عمومى كشور را در زمینه‌ى اقتصاد ساماندهى كند؛ میتواند ما را پیش ببرد. ما باید دنبال این راه باشیم.
بیانات در دیدار كارگزاران نظام ۱۳۹۱/۰۵/۰۳

جنگ روانى دشمن، مهمترین بخش مبارزه‌ى دشمن با ملت ایران است. جنگ اقتصادى هم یكى دیگر است. مى‌خواهند ملت ایران را از لحاظ مسائل اقتصادى در تنگنا قرار دهند. من عرض مى‌كنم میدان براى تحرك اقتصادى ملت ایران باز است. با سیاستهاى اصل 44 كه ابلاغ شد و دولت هم مجدانه دنبال این است كه اینها را تحقق ببخشد و باید هم دنبال كند، میدان كار اقتصادى باز است؛ نه فقط براى افرادى كه ثروتمندند، حتّى براى آحاد مردم. سال 86 و شاید تا یكى دو سال بعد رویكرد دولت و رویكرد فعالان كشور باید رویكرد اقتصادى باشد. ما مى‌توانیم اقتصاد خودمان را شكوفا كنیم. تهدید مى‌كنند كه تحریم مى‌كنیم. تحریم نمى‌تواند به ما ضربه‌اى بزند. مگر تا حالا تحریم نكرده‌اند؟
بیانات‌ در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوى‌ ۱۳۸۶/۰۱/۰۱


نوع مطلب : انتخابات، سال تولید ملی-حمایت از کار و سرمایه ایرانی، 
برچسب ها : اقتصاد مقاومتی، برنامه، رئیس جمهور آینده،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی